Bezpieczeństwo w Koniecpolu - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Częstochowie

Wiadomości

Bezpieczeństwo w Koniecpolu

Data publikacji 04.11.2019

Jak nie dać się oszukać, jak być bezpiecznym w domu, na ulicy, w sklepie, przy bankomacie, w środkach komunikacji miejskiej oraz dlaczego należy nosić odblaski. Na te i inne pytania znają już odpowiedź mieszkańcy Koniecpola.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, którzy na co dzień zajmują się profilaktyką, tym razem przeprowadzili cykl spotkań z mieszkańcami Koniecpola. Sierż.sztab. Kamil Sowiński oraz mł.asp. Daniel Zych przygotowali dla seniorów prezentację ,,Aktywny i bezpieczny senior", omówili najważniejsze zasady dot. bezpiecznych postaw w domu, na ulicy, w sklepie, przy bankomacie, w środkach komunikacji miejskiej. Informowali o zachowaniu szczególnej ostrożności i rozwagi podczas zawierania różnego rodzaju umów i pożyczek oraz lokowania swoich oszczędności. Przestrzegali również przed oszustami działającymi metodą na wnuczka oraz przybliżyli sposoby ich działania. Mundurowi przedstawili także metody aktywizacji seniorów do działalności prospołecznej.

Spotkanie było także okazją do przekazania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. St.sierż. Mariola Trąbska-Kowalczyk przypomniała najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz namawiała do noszenia elementów odblaskowych. 

Dla młodzieży natomiast zaprezentowana została prelekcja dotycząca zagrożeń jakie niesie zażywanie środków psychoaktywnych oraz tematyka szerokopojętej cyberprzemocy.

Podczas spotkania policjanci rozdawali materiały informacyjne oraz odblaski, które przygotował UMiG Koniecpol.

  • grupa ludzi, którzy siedzą przy stole w sali, przy tablicy dwóch policjantów
  • policjant z policjantką, którzy stoją przy tablicy, w sali grupa osób siedzących przy stołach
  • policjantka przed duzą grupą młodzieży na sali gimnastycznej