Komenda Miejska Policji w Częstochowie

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Infolinia dla bezdomnych
Nie reagujesz - akceptujesz
Rasizm
Policjant, który mi pomógł 2017

Ruch drogowy

 1. Policyjna Mapa Wypadków Drogowych ze Skutkiem Śmiertelnym - Wakacje 2020

  Mapa Wypadków Drogowych publikowana w wakacje 2019 roku spotkała się z pozytywnym odbiorem społecznym. Dlatego też zdecydowano się na jej kontynuację w roku bieżącym.

 2. Areszt dla sprawcy śmiertelnego wypadku na DK-1

  37-letni mieszkaniec Warszawy, który 27 lipca na skrzyżowaniu al. Wojska Polskiego z ul. Połaniecką spowodował wypadek ze skutkiem śmiertelnym i oddalił się z miejsca zdarzenia, kolejne 3 miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu do 12 lat więzienia.

 3. Podróżuj Bezpiecznie - trwa akcja profilaktyczna częstochowskiej drogówki

  W okresie wakacyjnym obserwuje się na drogach wzmożony ruch pojazdów. Częstochowska drogówka dba o to, by każdy wyjazd i powrót do domu dla każdego uczestnika ruchu drogowego był bezpieczny. Dlatego na początku wakacji rozpoczęli działania w ramach akcji Podróżuj Bezpiecznie, podczas których przeprowadzają wzmożone kontrole pojazdów realizujących przewóz osób.

 4. Rozstrzygnięcie konkursu "Bezpieczny Rower"

  Wczoraj odbyło się oficjalne zakończenie konkursu, zorganizowanego w ramach akcji #BezpiecznyRower. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. W siedzibie firmy Fabryka Rowerów Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Częstochowie podkom. Sebastian Tyras ze współorganizatorami wręczył główną nagrodę laureatce z Poznania.

 5. Śmiertelny wypadek na DK-1 w Częstochowie

  Częstochowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, w którym zginął 43-letni kierowca audi. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną tego tragicznego zdarzenia mogło być najechanie kierującego oplem na stojące przy skrzyżowaniu audi. To już 16 ofiara śmiertelna na terenie powiatu częstochowskiego w tym roku. Apelujemy o ostrożność i rozsądek na drodze.

 6. W trosce o bezpieczeństwo pasażerów - policyjne kontrole kierowców komunikacji miejskiej

  Policjanci drogówki cyklicznie prowadzą działania, skierowane wobec wybranej grupy uczestników ruchu drogowego. Podczas codziennej służby prowadzą kontrole stanu trzeźwości kierujących. Tym razem sprawdzają również czy kierowcy autobusów są odpowiedzialni za bezpieczną podróż swoich pasażerów.

 7. Bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego na częstochowskich drogach

  Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego stanowią najbardziej zagrożoną grupę użytkowników dróg. Głównie dlatego, że nie są chronieni pasami bezpieczeństwa, fotelikami ochronnymi czy karoserią samochodu i w zderzeniu z pojazdem zwykle odnoszą poważne obrażenia. Z tego względu częstochowska drogówka cyklicznie prowadzi działania w trosce o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów.

 8. Policjanci kontrolują komunikację miejską

  Nadal obowiazują restrykcje związane z wprowadzonym stanem epidemi. Zgodnie z aktualnym Rozporządzeniem Rady Ministrów mamy obowiązek zakrywania części twarzy w środkach komunikacji miejskiej. Niestety mieszkańcy Częstochowy zapominają o tym i nie stosują się do obowiązujących obostrzeń. Dlatego częstochowska policja postanowiła przyjrzeć się pasażerom miejskiej komunikacji.

 9. Niebezpieczny wypadek na DK 1 w miejscowości Bogusławice

  Policjanci z Częstochowy wyjaśniają dokładne okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło dzisiaj przed 14.00 na drodze krajowej nr 1 w miejscowości Bogusławice. W wyniku zderzenia dwóch ciężarówek i autokaru ranne osoby trafiły do szpitali. Na czas oględzin i usuwania skutków zdarzenia trasa została zablokowana dla ruchu.

 10. Punkt kontroli autokarów

  Prosimy organizatorów wypoczynku dla dzieci, ich opiekunów i rodziców o odpowiednio wcześniejsze informowanie, z co najmniej 5 dniowym wyprzedzeniem, o konieczności podjęcia czynności kontrolnych autokarów.