Wiadomości

Wspólne ćwiczenia policyjnych jeżdźców z Częstochowy i Chorzowa

Data publikacji 13.09.2019

Częstochowscy i chorzowscy policjanci z zespołu konnego razem ze swoimi rumakami wspólnie szkolili swoje umiejętności w zakresie przywracania ładu i porządku publicznego w trakcie zabezpieczania imprez masowych, a w szczególności rozgrywek piłkarskich.

Koń policyjny powinien charakteryzować się przede wszystkim dużym spokojem i opanowaniem, nie może nerwowo reagować na odgłosy wystrzałów, ujadanie psów, czy głośne zachowania tłumu. Wczoraj  na terenie obiektu, gdzie mieści się siedziba częstochowskiego zespołu konnego odbyły się ćwiczenia, w których uczestniczyli policjanci z Chorzowa i Częstochowy na swoich wierzchowcach.

Szkolenie miało na celu współpracę i zgranie się podczas przywracania porządku publicznego w trakcie imprez masowych. Funkcjonariusze przećwiczyli tworzenie szyków policyjnych a także szkolili umiejętności panowania nad swoimi końmi w sytuacjach huku petard i dymiących elementów. Policjanci i wierzchowce spisali się doskonale, potwierdzając, że są dobrze przygotowani do trudnej służby.

  • policyjni jeźdźcy na swoich wierzchowcach obracają sie po okręgu
  • policyjni jeźdźcy na swoich rumakach na łace ustwienie po okręgu następujaco po sobie