Wiadomości

Śląscy policjanci wicemistrzami Polski a policjanci z Częstochowy najlepszymi zawodnikami!

Data publikacji 13.09.2019

W dniu wczorajszym zakończyły się Mistrzostwa Polski Policji w Piłce Siatkowej Zawiercie 2019. Przez dwa dni policjanci walczyli o tytuł najlepszych siatkarzy. W zawodach wzięło udział 9 drużyn z całej Polski. Najlepszą okazała się reprezentacja Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Tuż za nią uplasowali się policyjni siatkarze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Wczoraj zakończyły się dwudniowe Mistrzostwa Polski Policji w Piłce Siatkowej Zawiercie 2019. Na dwóch halach sportowych przy ul. Wojska Polskiego 55 i Blanowskiej 40 w Zawierciu o tytuł najlepszych siatkarzy rywalizowało 9 drużyn. Reprezentanci komend wojewódzkich z: Bydgoszczy, Gdańska, Krakowa, Lublina, Łodzi, Opola, Poznania, Olsztyna i Katowic grali na najwyższym poziomie. Mecz finałowy rozegrany został o godz. 13:00. Najlepszymi siatkarzami okazali się policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Tuż za nimi znaleźli się mundurowi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Trzecie miejsce zajęła drużyna Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Wyróżnienia indywidualne otrzymali:

Najlepsza zawodniczka turnieju – Sabina Chyra - Giereś

Najlepszy libero – Łukasz Szremski

Najlepszy rozgrywający – Adrian Kraś

Najlepszy atakujący – Kamil Więciorkowski

Najlepszy zawodnik turnieju – Robert Walczak

Mł.asp. Sabina Chyra Giereś policyjny mundur po raz pierwszy założyła w 2008 roku. Służbę rozpoczęła w pionie prewencji jako policjant Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego, następnie była dzielnicową oraz patrolowała częstochowskie drogi jako funkcjonariusz ruchu drogowego. Obecnie pełni funkcję Oficera Prasowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. Jej sportową pasją jest piłka siatkowa z którą związana jest już od ponad 20 lat. Od najmłodszych lat kształci i rozwija swoje zamiłowanie. Początkowo uczestniczyła w rozgrywkach ligii wojewódzkiej i w rozgrywkach młodzieżowych, później reprezentowała Częstochowę w meczach II - ligowych. Przez około 15 lat była również trenerem dzieci i młodzieży w Klubie Sportowym Częstochowianka. Od 2015 roku reprezentuje województwo śląskie w drużynie Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach  w rozgrywkach piłki siatkowej na plaży i hali.

Sierż.szt. Adrian Kraś służbę w Policji pełni od 2013 roku. Poczatkowo swoje doświadczenie zdobywał w pionie prewencji w Ogniwie Patrolowo-Interwencyjnym, obecnie jest policjantem dochodzeniowo - śledczym w Wydziale Kryminalnym. Swoją przygodę z siatkówką rozpoczął w wieku 10 lat w klubie siatkarskim w rodzinnym mieście, później kontynuował naukę w IX Liceum Ogólnokształcącym w Częstochowie, gdzie reprezentował szkołę na zawodach. Największe sukcesy to brązowy medal Mistrzostw Polski Kadetów w 2007 roku i srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów w 2009 roku. Aktualnie jest zawodnikiem I - ligowego klubu Exact Systems Norwid Częstochowa. Od dwóch lat gra w reprezentacji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • policjant mówiący do mikrofonu, obok puchary do wręczenia
  Zdj. KPP w Zawierciu
 • policjant składajacy uścisk dłoni, tyłem do zdjecia kobieta i mężczyzna w koszulce z napisem KWP Katowice
  Zdj. KPP w Zawierciu
 • grupa osób w strojach sportowych na hali sportowej
 • policjant wręcza nagrodę kobiecie, uścisk dłoni
  Zdj. KPP w Zawierciu
 • trzech meżczzyn, jedne z nich w dłoni trzyma statuetkę i dyplom
  Zdj. KPP w Zawierciu