Patrole rowerowe w częstochowskiej komendzie - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Częstochowie

Wiadomości

Patrole rowerowe w częstochowskiej komendzie

Data publikacji 03.07.2019

Lato w pełni, aura zachęca do spędzania czasu poza domem. Zdecydowanie chętniej korzystamy z rowerów, łyżworolek oraz innego sprzętu sportowego. Zwiększona aktywność fizyczna powoduje również wzrost zagrożeń. Dlatego też, w trosce o bezpieczeństwo osób aktywnie spędzających czas, od dziś będziemy mogli spotkać policjantów, którzy będą pełnić służbę na rowerach.

Od dziś przez cały okres wakacyjny będziemy mogli spotkać mundurowych na rowerach. Policjanci będą pełnili służbę przede wszystkim w rejonie miejsc rekreacyjnych, takich jak parki, zbiorniki wodne oraz centrum miasta. Będą to patrole zarówno umundurowane, jak również operacyjne. Najważniejszym zadaniem rowerowych patroli będzie dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców oraz reagowanie na popełniane przestępstwa lub wykroczenia. Służby patrolowe wpisują się w zadania Bezpieczne Wakacje 2019.

Obecnie Wydział Prewencji KMP w Częstochowie posiada 4 rowery, które zakupione zostały ze środków Urzędu Miasta Częstochowy. Mamy nadzieję, że widok mundurowych na rowerze będzie przez mieszkańców odbierany pozytywnie, a służba pełniona w ten sposób pozwoli uniknąć kolejnych zagrożeń oraz wpłynie na wzrost bezpieczeństwa w mieście.

Pamiętajmy

Rowerzyści podobnie jak piesi są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego, narażonymi na utratę życia i zdrowia nawet przy niewielkich prędkościach kolizyjnych. Wsiadając na rower powinniśmy o tym pamiętać i zawsze przestrzegać elementarnych zasad bezpieczeństwa. Organizując rowerowe wycieczki rodzinne warto wiedzieć, że dziecko w wieku do 7 lat może być przewożone na rowerze, pod warunkiem, że jest umieszczone na dodatkowym siodełku zapewniającym bezpieczną jazdę.

Ciesząc się ładną pogodą i wolnym czasem korzystajmy z drogi w sposób, który nie koliduje z przepisami prawa i nie zagraża innym uczestnikom ruchu. Niezależnie od weekendowych planów miejmy na uwadze bezpieczeństwo własne i swoich bliskich.

  • dwóch policjantów na rowerach w mundurach pozują do zdjęcia przed Komendą Miejską w Częstochowie
  • policjanci na rowerach służbowych stoją przed schodami do Komendy Miejskiej w Częstochowie pomiędzy nimi dwóch policjantów w granatowych mundurach
  • dwóch policjantów na rowerach jedzie po parkjingu Komendy Miejskiej w Częstochowie