Kulturalny Sznupek - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Częstochowie

Wiadomości

Kulturalny Sznupek

Data publikacji 11.03.2019

Policjantka z częstochowskiej drogówki wraz ze Sznupkiem wystąpiła na scenie w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Czętochowie. Mundurowa opowiedziała dzieciom o bezpieczeństwie na drodze oraz przeprowadziła konkurs wśród widzów. Sznupek chętnie pozował do zdjęć.

W zeszłym tygodniu st. sierż. Mariola Kowalczyk-Trąbska z częstochowskiego ruchu drogowego przeprowadziła wiele prelekcji dla dzieci i młodzieży, a także dla dorosłych uczestników ruchu drogowego. Cykl spotkań rozpoczęła wizytą w MPK z okazji 60-lecia przedsiębiorstwa. Tam w formie zabawy wyjaśniła małoletnim uczestnikom na czym polega zasada ograniczonego zaufania podczas przechodzenia przez jezdnię. Zgromadzeni na miejscu uczestnicy spotkania mogli się też dowiedzieć o zasadach przewożenia dziecka w foteliku ochronnym (przypominamy, że obowiązek ten dotyczy dzieci do osiągnięcia 150cm wzrostu).

Następnie policjantka odwiedziła przedszkolaków przy ul. Ruckemanna w Częstochowie. Jak zwykle dzieci ucieszyły się na widok policyjnej maskotki, do której chętnie się przytulały i z którą pozowały do zdjęć.

Mundurowa zakończyła tydzień wizytą w teatrze, gdzie ze sceny prowadziła pogadankę dla dzieci w kwestii bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.

  • policjantka z przedszkolakami