Areszt za obrazę uczuć religijnych - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Częstochowie

Wiadomości

Areszt za obrazę uczuć religijnych

Data publikacji 10.01.2019

Policjanci z komisariatu VI w Częstochowie zatrzymali 37-latka, podejrzanego o obrazę uczuć religijnych. Jak ustalili śledczy, mężczyzna kilkukrotnie dewastował miejsce przeznaczone do publicznych obrzędów religijnych. W ubiegłym roku usłyszał też zarzuty uszkodzenia mienia oraz posiadania i uprawy narkotyków. Decyzją sądu zatrzymany trafił na 3 miesiące do aresztu.

Na początku tego roku oficer dyżurny z komisariatu VI w Częstochowie otrzymał dwukrotne zgłoszenie uszkodzenia przedmiotów wokół stojącego w dzielnicy Zawodzie-Dąbie krzyża. Jak się okazało, sprawca miał dopuścić się podobnego czynu także pod koniec ubiegłego roku. Dewastacja polegała między innymi na wyrwaniu sztucznych kwiatów i metalowego stelażu oraz zniszczeniu obrazka religijnego.

Policjanci zatrzymali podejrzanego o te czyny mężczyznę i ustalili, że to nie pierwszy jego konflikt z prawem. W ubiegłym roku śledczy z komisariatu VI w Częstochowie prowadził już przeciwko niemu sprawę dotyczącą obrazy uczuć religijnych. Dotyczyło to zniszczenia w tym samym miejscu figurki religijnej oraz uszkodzenia gabloty informacyjnej i drzwi na terenie dwóch kościołów w Częstochowie. 37-latek usłyszał też wtedy zarzuty posiadania marihuany i uprawy konopi indyjskich.

Wczoraj, 9 stycznia 2019 roku, podejrzany został doprowadzony do sądu. Prokurator z Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Południe zawnioskował o tymczasowy areszt dla 37-latka, któremu zarzuca się obrazę uczuć religijnych poprzez znieważenie miejsca przeznaczonego do publicznych obrzędów religijnych. Sąd przychylił się do tego wniosku i zadecydował, że mężczyzna spędzi najbliższe 3 miesiące za kratkami.

Prokurator i śledczy będą teraz wyjaśniali szczegółowo wszystkie okoliczności sprawy.