Wiadomości

Podsumowanie działań „Bezpieczny Weekend – Boże Ciało”

Data publikacji 19.06.2017

Długi weekend za nami. Nad bezpieczeństwem na częstochowskich drogach czuwało od środy do niedzieli przeszło 250 policjantów z drogówki, blisko 350 z innych wydziałów wspólnie ze strażnikami miejskimi. Mundurowi odnotowali 2 wypadki drogowe i 91 kolizji, zatrzymali też 22 kierujących, którzy prowadzili swoje pojazdy po alkoholu.

Podczas długiego weekendu, tak jak i w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek czuwali policjanci z drogówki. Na trasach wylotowych z miast można było spotkać więcej patroli. Policjanci sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowali także stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

Akcja "Bezpieczny Weekend – Boże Ciało" rozpoczęła się w środę, a zakończyła wczoraj późnym wieczorem. Nad bezpieczeństwem w Częstochowie i powiecie częstochowskim czuwało łącznie blisko 600 policjantów wspólnie z funkcjonariuszami straży miejskiej. Na naszych drogach doszło w tym czasie do 91 kolizji, 2 wypadków. Najspokojniejszy był czwartek. W Święto Bożego Ciała stróże prawa odnotowali 5 kolizji. Do największej liczby zdarzeń na drodze doszło z kolei w piątek. Policjanci zatrzymali 22 kierujących, którzy wybrali się w trasę mimo że spożywali wcześniej alkohol, w tym 16 w stanie nietrzeźwości i 2 w stanie po użyciu alkoholu, kierujących pojazdami mechanicznymi.