Wiadomości

„Widoczni i bezpieczni na drodze”. I miejsce w Polsce dla częstochowskiej szkoły

Data publikacji 26.04.2017

Szkoła Podstawowa nr 38 im. Ludwika Zamenhofa w Częstochowie zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie pod nazwą „Widoczni i bezpieczni na drodze”, organizowanego w ramach kampanii społecznej Odblaskowi.pl. Przy realizacji projektu pomagali policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Celem konkursu zorganizowanego przez Agencję Marketingową Emblemat.Com z siedzibą w Opolu było uświadomienie dzieciom ze szkół podstawowych jak ważna jest widoczność na drodze, czyli noszenie elementów odblaskowych. Uczniowie, we współpracy z nauczycielami, mieli za zadanie przygotować krótki film, którego tematyka odpowiadałaby hasłu „Widoczni i bezpieczni na drodze”. Przy ocenie nadesłanych prac komisja wzięła pod uwagę między innymi zgodność filmu z tematyką konkursu, pomysłowość jego autorów, jakość gry aktorskiej i animacji, montaż i kreację filmu oraz umiejętność zaciekawienia tematem. W realizacji projektu pomagali policjanci z wydziałów ruchu drogowego i prewencji częstochowskiej komendy. Wysiłki dzieci i nauczycieli przyniosły efekty. W miniony poniedziałek ogłoszono wyniki: film pod tytułem "Widocznie się da"  Szkoły Podstawowej nr 38 w Częstochowie zajął I miejsce.

Serdecznie gratulujemy!

Szkoła Podstawowa nr 38 im. Ludwika Zamenhofa w Częstochowie nie pierwszy raz w ostatnim czasie staje na konkursowym podium. Na początku lutego zajęła I miejsce w konkursie pod nazwą „Moda na odblaski”, którego finał odbył się w Hali Sportowej przy ulicy Żużlowej w Częstochowie. Do rywalizacji zgłosiły się wtedy dzieci ze szkół podstawowych regionu częstochowskiego, które zaprojektowały stroje bogate w elementy odblaskowe.

  • Kadry z konkursowego filmu.
  • Kadry z konkursowego filmu.
  • Migawka z filmu konkursowego.
Ładowanie odtwarzacza...