Policja w Częstochowie

Minister Mariusz Błaszczak wręczył wyróżnienie st. sierż. Kamilowi Wojtasikowi

Data publikacji 15.09.2016

- Usłyszeliśmy historię dziesięciu dzielnicowych wyróżniających się postawą służby – powiedział minister Mariusz Błaszczak nagradzając funkcjonariuszy, którzy często podejmowali niebezpieczne interwencje w prywatnym czasie. Wśród wyróżnionych znalazł się st. sierż. Kamil Wojtasik z Komisariatu Policji w Poczesnej, który wracając po służbie do domu odciągnął z torowiska mężczyznę tuż przed nadjeżdżającym pociągiem.

- To jest właśnie etos służby, który staramy się przywrócić i umocnić w polskiej policji. To buduje zaufanie społeczeństwa do funkcjonariuszy - zaznaczył Mariusz Błaszczak podkreślając wyjątkowe zachowanie policjantów. Minister przypomniał również, że pracę mundurowych docenili uczestnicy Światowych Dni Młodzieży, którzy wiwatowali na cześć funkcjonariuszy. - To dowód na to, że polska policja zmienia się w dobrym kierunku – podkreślił szef MSWiA.

Minister Mariusz Błaszczak wyróżnił dzisiaj dziesięciu dzielnicowych z różnych regionów Polski. Jednym z nich jest st. sierż. Kamil Wojtasik, który 8.09.2016 r. wracając po służbie do domu odciągnął z torowiska mężczyznę, który najprawdopodobniej chciał rzucić się pod pociąg. Policjant w ostatniej chwili ściągnął go z przejazdu kolejowego. Gdyby nie szybka reakcja dzielnicowego, 32-latek mógłby stracić życie („Dzielnicowy uratował mężczyznę tuż przed nadjeżdżającym pociągiem”).

W uroczystości udział wziął Pierwszy Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Andrzej Szymczyk oraz przełożeni nagrodzonych dzielnicowych, w tym Komendant Miejski Policji w Częstochowie mł. insp. Sławomir Litwin.

Źródło informacji i pełna relacja: MSWiA

  • Uroczyste wręczenie wyróżnień dzielnicowym.
  • Minister wręcza policjantowi wyróżnienie.
  • Uroczyste wręczenie wyróżnień dzielnicowym.
  • Uroczyste wręczenie wyróżnień dzielnicowym.
  • St. sierż. Kamil Wojtasik z wyróżnieniem.