Policja konna

Opus i Widim – nowe konie częstochowskiej Policji

W szeregi częstochowskiej policyjnej drużyny konnej wstąpili dwaj nowi funkcjonariusze. Opus i Widim, to piękne wierzchowce rasy wielkopolskiej. Niebawem rozpoczną szkolenie mające na celu przygotowanie ich do atestacji I stopnia, aby mogły wyruszyć ze swoimi opiekunami w patrol.

Od kilku dni dwa konie: 3-letni Opus i 4-letni Widim wzmocniły Zespół Konny Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. Wierzchowce są rasy wielkopolskiej.

Przygotowanie nowych koni do wykonywania zadań przewidzianych dla patroli konnych to niełatwe zadanie nie tylko dla jeźdźca, ale przede wszystkim dla czworonoga. Podczas szkolenia zwierzęta oswajają się z nietypowymi sytuacjami, z którymi mogą mieć do czynienia podczas codziennej służby. Podczas ćwiczeń uczą się ufać jeźdźcom i budują swoją pewność siebie, co pozwoli im w przyszłości uzyskać poziom wyszkolenia, jaki już ma pozostałych 5 koni z częstochowskiego zespołu konnego. Po 5-miesięcznym szkoleniu Opus i Widim wspólnie ze swoimi opiekunami sierż. szt. Grzegorzem Wypchlakiem i sierz. szt. Agnieszką Mordal rozpoczną pierwsze służby w terenie.