Wiadomości

Samochód stanął w płomieniach. W akcji gaśniczej brał udział policjant na wolnym

Data publikacji 08.01.2021

Policjant z częstochowskiej drogówki już po raz kolejny zareagował, gdy ktoś potrzebował pomocy. Będąc na wolnym zauważył na środku skrzyżowania samochód, który stanął w płomieniach. Bez chwili wahania podbiegł do kierowcy i pomógł gasić pożar. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Policjant z częstochowskiej drogówki na co dzień dba o bezpieczeństwo na drodze. Na służbie pomaga poszkodowanym w zdarzeniach drogowych. Nie raz udowodnił, że po służbie też bez wahania niesie pomoc potrzebującym.
Tym razem sierż. sztab. Damian Biernacki na środku skrzyżowania zauważył forda, który stanął w płomieniach. Podbiegł do małżeństwa, które nim podróżowało i zaczął gasić pojazd przy użyciu swojej gaśnicy. Zaraz za nim przybiegł inny świadek zdarzenia jednak mieli do dyspozycji tylko 3 małe gaśnice samochodowe, którymi nie dali rady okiełznać rozprzestrzeniającego się ognia. Policjant zaalarmował służby, które po chwili dojechały na miejsce i ugasiły samochód.

Niezmiernie ważne jest, byśmy reagowali na krzywdę ludzką i nie bali się pomagać. Czasami mały gest może uratować czyjeś życie lub mienie. Bądźmy empatyczni i gotowi do niesienia bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi.

 

Film pożar samochodu

Pobierz plik pożar samochodu (format mp4 - rozmiar 4.38 MB)

Nagranie audio audiodeskrypcja_filmu.m4a

Pobierz plik audiodeskrypcja_filmu.m4a (format mp3 - rozmiar 130.5 KB)