Wiadomości

"Bezpieczeństwo bez barier" z częstochowskimi licealistami

W ramach trwającej od 29 września 2020 roku kampanii „Bezpieczeństwo bez barier” sierż. szt. Mariola Kowalczyk-Trąbska z częstochowskiej drogówki przeprowadziła zajęcia online dla licealistów. Wspólnie z zaproszonymi gośćmi rozmawiała z młodzieżą o bezpieczeństwie osób z niepełnosprawnością.

Akcja realizowana wspólnie z Zarządem Terenowym NSZZ Policjantów w Częstochowie ma na celu podniesienie świadomości wszystkich uczestników ruchu i pokazanie, że droga jest miejscem dla każdego. Głównym założeniem kampanii jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na bezpieczeństwo osób z niepełnosprawnością – przede wszystkim na trudności w życiu codziennym, z którymi się borykają.

Dzięki zaangażowaniu policjantów z ruchu drogowego oraz Fundacji Eltrox Razem Bezpieczniej powstał spot promujący kampanię i materiały edukacyjne, które trafiły już do policjantów z garnizonu częstochowskiego.

Wczoraj sierż. szt. Mariola Kowalczyk-Trąbska wspólnie z gośćmi – Zbigniewem Bednarkiem i Iloną Juszczyk przeprowadziła zajęcia online dla młodzieży z V LO im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. W spotkaniu uczestniczyło prawie 60 uczniów, którzy dzięki tej inicjatywnie dowiedzieli się kim są osoby ze szczególnymi potrzebami, w jaki sposób można im pomóc oraz dlaczego tak ważne jest przełamywanie wszelkich barier.