Policyjny pościg za nietrzeźwym kierowcą - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Częstochowie

Wiadomości

Policyjny pościg za nietrzeźwym kierowcą

Data publikacji 16.11.2020

Policjanci z częstochowskiej drogówki w niedzielę rano prowadzili pościg za piratem drogowym. Kierowca Mercedesa nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Mundurowi zmuszeni byli do wykorzystania pojazdu służbowego, by zatrzymać ścigane auto. Jak się okazało był nietrzeźwy. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 10.30 w miejscowości Michałów. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie pełniąc służbę przy użyciu ręcznego miernika prędkości ujawnili wykroczenie przekroczenia prędkości, przez kierującego pojazdem marki Mercedes w rejonie ulicy Śląskiej w miejscowości Bargły. Mężczyzna widząc policjantów, którzy za pomocą tarczy dali sygnał do zatrzymania w ogóle nie planował się zatrzymać, ominął policjanta i zaczął uciekać. Mundurowi niezwłocznie podjęli pościg. Pomimo wyraźnie dawanych sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych kierowca nie zatrzymał się i nadal kontynuował ucieczkę, łamiąc przy tym przepisy ruchu drogowego. W miejscowości Michałów policjanci zmuszeni byli wykorzystać policyjny pojazd, by zatrzymać kierowcę. Mężczyzna stracił panowanie nad swoim autem i zatrzymał się na poboczu.

Policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca gminy Kamienica Polska. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że meżczyzna miał prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania.

Teraz odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, nie zatrzymanie się do kontroli drogowej oraz szereg innych wykroczeń w ruchu drogowym. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń.