Wiadomości

Częstochowscy policjanci zatrzymali kolejnego narkotykowego dilera

Data publikacji 09.10.2020

Nie ma tygodnia, by policjanci z Częstochowy nie zatrzymywali osób, które mają powiązania z narkobiznesem. Tym razem w ręce kryminalnych z "jedynki" wpadł 25-letni częstochowianin. W czasie przeszukania jego mieszkania śledczy znaleźli m.in. amfetaminę, z której można było wydzielić ponad 21 tys. porcji. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

To już kolejne narkotyki przechwycone w ciągu ostatnich tygodni. Tym razem diler wpadł w trakcie akcji zorganizowanej przez policjantów z częstochowskiej „jedynki”. W jednym z mieszkań policjanci przechwycili ponad 870 gram amfetaminy z której można sporządzić nawet 21 tys. porcji, 20 gram metaamfetaminy z której można wydzielić prawie 1000 porcji dilerskich oraz ponad 300 porcji marihuany. Zatrzymany 25-latek z Częstochowy trafił do policyjnego aresztu.

Mężczyzna w czwartek 08 października usłyszał prokuratorskie zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Sąd Rejonowy zastosował wobec mieszkańca Częstochowy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Grozi mu do 10 lat więzienia.