Dwie ofiary śmiertelne na drodze krajowej nr 46 - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Częstochowie

Wiadomości

Dwie ofiary śmiertelne na drodze krajowej nr 46

Data publikacji 02.09.2020

Dzisiaj około 8.00 na DK-46 w gminie Lelów doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że na remontowanym odcinku drogi, kierujący renault utracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku tego zdarzenia 2 osoby zginęły. Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają okoliczności i przebieg zdarzenia. Apelujemy do kierowców o ostrożność szczególnie teraz, kiedy warunki pogodowe mogą być zmienne.

Dzisiaj, tj. 2 września 2020 roku, około 8.00 na drodze krajowej nr 46 między miejscowością Paulinów i Lelów doszło do wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że 22-letni kierujący renault, na remontowanym odcinku drogi utracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwny pas ruchu, po czym uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku tego zdarzenia 77-letnia pasażerka i 79-letni pasażer odnieśli śmiertelne obrażenia.

Częstochowscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

Apelujemy do kierowców o ostrożność i poruszanie się z prędkością, która zapewnia panowanie nad pojazdem oraz jest dostosowana do natężenia ruchu i obowiązujących limitów prędkości.

Kierowco! Pamiętaj aby dostosować technikę jazdy do panujących na drodze warunków atmosferycznych.

Zadbaj o bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu drogowego! Używaj wyobraźni i przestrzegaj przepisów.