Wiadomości

Przyjemna edukacja w wakacje? Tylko z częstochowską policją!

Data publikacji 07.08.2020

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie dbają, by wakacje spędzane w naszym mieście nie były nudne. Dzisiaj rozmawiali o bezpieczeństwie z dziećmi i młodzieżą na półkoloniach w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Św. Jana de La Salle Zgromadzenia Braci Szkół Chrześcijańskich. "Kair", "Nagat", "Blue Baker" i "Pikador" sprawiły najmłodszym niecodzienną niespodziankę.

Policjanci z częstochowskiej drogówki i wydziału prewencji odwiedzili dzisiaj dzieci i młodzież w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Św. Jana de La Salle Zgromadzenia Braci Szkół Chrześcijańskich. Uczestnicy zorganizowanych półkolonii dowiedzieli się jak bezpiecznie zachowywać się na drodze i co oznaczają gesty, które pokazuje policjant w białej czapce stojący zazwyczaj na środku skrzyżowania. Policjantka wyjaśniła również którą strona drogi powinien poruszać się pieszy, jak odblaski wpływają na naszą widoczność i dlaczego warto zakładać kask jeżdżąc rowerem.

Przewodnicy psów służbowych ze swoimi pupilami - "Kairem"  i "Nagatem" pokazali jak należy się zachować w sytuacji ataku agresywnego psa, jakie miejsca wrażliwe należy chronić i jak to robić skutecznie. Policyjne czworonogi zaprezentowały również swoje umiejętności z zakresu posłuszeństwa.

Na spotkaniu nie zabrakło również policyjnych jeźdźców, dzięki którym dzieci dowiedziały się jak wygląda służba w zespole konnym i ile waży policyjne siodło. Policjanci na koniach opowiadali jakich zachowań nie lubią konie i czym może grozić nieostrożne podchodzenie do zwierzęcia. "Blue Baker" i "Pikador" chętnie pozowały do zdjęć z uczestnikami półkolonii.

Wizyta policjantów z pewnością pozostawi wiele miłych wspomnień, ale przede wszystkim wiele ważnych informacji, dzięki którym dzieci i młodzież będą potrafiły zadbać o swoje bezpieczeństwo.

  • policjant na koniu służbowym, stoi przed grupą dzieci i rozmawia o bezpieczeństwie
  • policjant na koniu służbowym, stoi przed grupą dzieci i rozmawia o bezpieczeństwie
  • dzieci próbują podnieść ciężkie siodło
  • policjant z psem służbowym kuca przed dziewczynką, która głaszcze psa Kaira
  • policjantka w białej czapce pokazuje jak policjant na skrzyżowaniu kieruje ruchem
  • policjant z psem stoi przed grupą dzieci i rozmawia o bezpieczeństwie