Wiadomości

O bezpieczeństwie podczas memoriału piłkarskiego

Data publikacji 05.08.2020

Częstochowski ruch drogowy uczestniczył w sobotę w IV Memoriale Piłkarskim imienia Konrada Tyrasa, który w 2016 roku zginął w wypadku samochodowym. Organizatorem był klub sportowy "Iskra" w Mokrzeszy, w którym tragicznie zmarły był prezesem. Policjanci z drogówki rozmawiali z uczestnikami o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, przypominając o konieczności przestrzegania przepisów przez wszystkich użytkowników dróg.

Policjanci z częstochowskiej drogówki zostali zaproszeni na IV Memoriał Piłkarski im. Konrada Tyrasa, by podnieść świadomość uczestników w kwestii bezpieczeństwa na drodze. Podczas rozgrywek piłkarskich Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego - podkom. Sebastian Tyras i profilaktyk - sierż. szt. Mariola Kowalczyk-Trąbska rozmawiali z dorosłymi o podstawowych zasadach bezpiecznego korzystania z dróg zarówno podczas podróży samochodem, rowerem czy pieszych wycieczek. Wśród najmłodszych uczestników dużym zainteresowaniem cieszył się policyjny radiowóz.
Dzieci przy okazji oglądania służbowego pojazdu otrzymywały opaski odblaskowe i kolorowanki z przepisami ruchu drogowego dla najmłodszych.
 

  • policjanci przy oznakowanym radiowozie rozmawiają z dorosłymi i rozdają dzieciom odblaski
  • policjant i organizator turnieju stoją przy stole, na którym rozstawione są puchary dla zwycięzców
  • policjantka przy oznakowanym radiowozie rozmawia z mężczyzną o bezpieczeństwie na drodze