Policjanci kontrolują komunikację miejską - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Częstochowie

Wiadomości

Policjanci kontrolują komunikację miejską

Data publikacji 08.07.2020

Nadal obowiazują restrykcje związane z wprowadzonym stanem epidemi. Zgodnie z aktualnym Rozporządzeniem Rady Ministrów mamy obowiązek zakrywania części twarzy w środkach komunikacji miejskiej. Niestety mieszkańcy Częstochowy zapominają o tym i nie stosują się do obowiązujących obostrzeń. Dlatego częstochowska policja postanowiła przyjrzeć się pasażerom miejskiej komunikacji.

Dzisiaj dzielnicowi sprawdzali, czy w transporcie publicznym przestrzegane są  wprowadzone nakazy i zakazy.  W trakcie działań mundurowi rozmawiali z pasażerami o zasadach bezpieczeństwa i przypominali o obowiązujących obostrzeniach. Pasażerom, którzy o tym "zapominali" policjanci zwracali uwagę i wręczali maseczki ochronne, a najmłodszym opaski odblaskowe.

W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców Częstochowy akcja będzie kontynuowana. Dzisiaj policjanci poprzestali tylko na pouczeniach, jednak kolejnym razem spodziewajmy się ostrzejszych kar. Pamiętajmy, że troska o życie i zdrowie jest naszą wspólną sprawą. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje, swoich bliskich i osób, które są obok nas.

  • dwóch policjantów wchodzi do tramwau, trzeci rozmawia z mężczyzną
  • dwóch policjantów w tramwaju
  • policajnt rozmawia z mężczyzną
  • dwóch policjantów rozmawia z mężczyzną
  • policjant wręcza odlblask kobiecie z dzieckiem