Wiadomości

Półkolonie z częstochowską policją - aby było bezpiecznie

Data publikacji 07.07.2020

Częstochowscy policjanci w ramach działań „Bezpieczne Wakacje 2020" odwiedzają miejsca, w których organizowane są półkolonie dla dzieci i młodzieży. Funkcjonariusze przypominają najmłodszym o bezpieczeństwie w trakcie wakacji. Taka forma profilaktyki wśród najmłodszych to inwestycja w ich bezpieczeństwo.

Profilaktycy z Wydziału Prewencji i Wydziału Ruchu Drogowego częstochowskiej komendy odwiedzili Szkołę Podstawową nr 22 oraz Klub sportowy Skra Częstochowa, gdzie dla najmłodszych organizowane są półkolonie.

W trakcie spotkania policjanci przypomnieli najmłodszym o tym, gdzie bezpiecznie można spędzać czas wolny oraz jak zachowywać się w trakcie zabaw tak, aby nikomu nie stała się krzywda. Wskazali miejsca, gdzie istnieje zagrożenie dla bezpieczeństwa podczas zabawy np. m. in. w pobliżu akwenów, torów kolejowych, ulic, rusztowań czy też miejsc, w których trwają prace budowlane. Mundurowi przypominali, jak bezpiecznie poruszać się po drodze, nosić elementy odblaskowe, aby być widocznym dla kierujących.

Czas najmłodszym umiliła policyjna maskotka Sznupek oraz Abi ze swoim przewodnikiem. Dla dzieci czekały odblaskowe opaski i zawieszki.