Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Częstochowie

Wiadomości

Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Data publikacji 06.05.2020

6 maja obchodzony jest Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Powodem ustanowienia tego święta była rosnąca liczba wypadków z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego na terenie Unii Europejskiej. Dlatego dzisiaj częstochowska drogówka prowadzi wzmożone działania, ukierunkowane na wyeliminowanie z ruchu tych użytkowników dróg, którzy łamiąc przepisy, zagrażają bezpieczeństwu na drodze.

Codziennie częstochowska drogówka dba o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego po to, by każdy bezpiecznie dotarł do celu. Oprócz działań kontrolno-represyjnych, policjanci w białych czapkach będą prowadzili dzisiaj akcję edukacyjną, by przypomnieć wszystkim, jak ważne jest przestrzeganie przepisów. Wzmożone działania mundurowych z ręcznymi miernikami prędkości i w nieoznakowanych radiowozach z wideorejestratorami pozwolą na wyeliminowanie piratów drogowych, którzy przekraczając dozwoloną prędkość powodują poważne zagrożenie bezpieczeństwa na drodze.

Nadmierna prędkość jest jedną z przyczyn najtragiczniejszych zdarzeń drogowych. Od stycznia na drogach Częstochowy i powiatu doszło już do ponad 130 zdarzeń, w których 3 osoby poniosły śmierć, a 16 zostało rannych z winy kierowcy, który nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze.

Apelujemy do kierowców, motocyklistów, rowerzystów i pieszych o przestrzeganie przepisów, uprzejmość i cierpliwość, wzajemny szacunek i życzliwość na drodze. Bądźcie rozsądni i bezpieczni każdego dnia!

 

 

  • policjanci z ruchu drogowego w kamizelkach odblaskowych kontrolują samochody w pobliżu przejścia dla pieszych
  • policjanci z ruchu drogowego w kamizelkach odblaskowych kontrolują samochody w pobliżu przejścia dla pieszych
  • policjanci z ręcznym miernikiem prędkości stoją przy drodze krajowej nr 1 w Czestochowie