Wiadomości

Rower skradziony w wyniku włamania odzyskany. Sprawca z zarzutami.

Data publikacji 12.02.2020

Operacyjni z Częstochowy zatrzymali w ubiegłą sobotę mężczyznę, który na początku lutego br. włamał się do pomieszczenia piwnicznego w jednym z bloków na Północy i dokonał kradzieży roweru. 43-letni mieszkaniec Częstochowy oprócz skradzionego roweru posiadał również przy sobie narkotyki. Okazało się również, że mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary aresztu.

Operacyjni z Wydziału Kryminalnego z Częstochowy, podczas patrolowania centrum miasta Częstochowy, zauważyli 2 mężczyzn, którzy usiłowali spożyć alkohol w miejscu publicznym. Jeden z mężczyn, 43-letni mieszkaniec Częstochowy, podczas legitymowania zachowywał się bardzo nerwowo. W wyniku podjętych wobec niego czynności, kryminalni znaleźli prawie 30g zielonego suszu. Wstępne badania wykonane testerem wykazały, że była to marihuana.
Policjanci dokonali również przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez 43-latka, ujawniając rower skradziony kilka dni wcześniej z piwnicy bloku mieszkalnego na osiedlu Północ. Jak się okazało, zatrzymany był też osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Katowicach w celu odbycia 3 miesięcy kary aresztu.
Mieszkańcowi Częstochowy grozi do 10 lat więzienia za dokonanie kradzieży z włamaniem oraz do 3 lat pozbawienia wolności za posiadanie środków odurzających.