Dzielnicowy zatrzymał 30 - latka z narkotykami - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Częstochowie

Wiadomości

Dzielnicowy zatrzymał 30 - latka z narkotykami

Data publikacji 07.02.2020

Dzielnicowy jako policjant „pierwszego kontaktu” cieszy się dużym zaufaniem wśród mieszkańców. To właśnie ich jako pierwszych obywatele informują o zagrożeniach. Na podstawie wcześniej uzyskanych informacji dzielnicowy z Komisariatu Policji w Poczesnej podczas codziennej służby realizuje zadania wynikające z planu działań priorytetowych.

Dzielnicowi będąc blisko społeczeństwa bardzo często są w posiadaniu informacji od mieszkańców o niepokojących ich sprawach, nurtujących problemach czy też lokalnych zagrożeniach. Tym razem dzielnicowi aktywnie przeciwdziałają dewastacji mienia i popełnianiu wykroczeń uciążliwych społecznie na terenie GOKSiR w Kamienicy Polskiej, gdzie często pojawiają sie osoby, które mogą posiadać narkotyki.

Kilka dni temu podczas patrolu terenu ośrodka, dzielnicowy razem z policjantami z patrolu wylegitymowali 30 – latka, którego podejrzewali, że może posiadać przy sobie narkotyki. Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się. Na wezwanie policjantów mężczyzna wydał środki odurzające, które ukryte były w bieliźnie. 30 – latek został zatrzymany. Policjanci zabezpieczyli ponad 3 gramy suszu i prawie 4 gramy proszku. Po zbadaniu substancji okazało się, że biały proszek to ekstazy a susz roślinny to marihuana. Mieszkaniec powiatu częstochowskiego usłyszał już zarzut posiadania narkotyków.

Za posiadanie środków odurzających zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.