Warszaty dla Seniora - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Częstochowie

Wiadomości

Warszaty dla Seniora

Data publikacji 04.02.2020

Jak ustrzec się przed oszustami, jak bezpiecznie poruszać się po drodze. O tym i wielu innych tematach związanych z bezpieczeństwem rozmawiali z częstochowskimi policjantami seniorzy z Częstochowy i powiatu. Spotkanie odbyło się w Centrum Handlowym Auchan. Wszyscy uczestnicy otrzymali od policjantów opaski odblaskowe.

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Poczesnej oraz profilaktycy z komendy spotkali się z seniorami. Spotkanie w Centrum Handlowym Auchan zorganizowane zostało przez "Życie Częstochowy i powiatu". Tematem rozmów było szeroko rozumiane bezpieczeństwo seniorów.

W trakcie spotkania policjanci informowali seniorów, jak nie dać się oszukać przestępcom działającym metodą „na wnuczka”. Co zrobić, żeby nie dać okraść uczestnicząc w różnego rodzaju prezentacjach, spotkaniach przygotowywanych przez nieuczciwych sprzedawców. Na co uważać w kontaktach z osobami próbującymi nieuczciwie zachęcić nas do zmiany usługodawcy np. energii elektrycznej lub abonamentu telefonicznego.

Funkcjonariusze  przypomnali również o zasadach poruszania się po drogach. Seniorów zachęcano między innymi do korzystania z elementów odblaskowych. Dzięki nim piesi i podróżujący jednośladami są lepiej widoczni na drodze, dzięki czemu łatwiej jest im uniknąć niebezpiecznych zdarzeń. Dzielnicowi natomiast informowali o możliwości kontaktu z nimi za pomocą aplikacji Moja Komenda. Uczestnicy spotkania otrzymali opaski odblaskowe.

  • policjant z dwoma seniorami
  • dwóch policjantów z dwoma seniorami