Wiadomości

Kierowco – skontroluj bezpłatnie światła w swoim samochodzie!

Data publikacji 29.10.2019

30 października 2019 roku (środa) w godzinach 10.00 – 12.00 kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić i ustawić światła w swoich pojazdach na Stacji Kontroli Pojazdów Ochotniczej Straży Pożarnej przy ulicy Sikorskiego 82/94 w Częstochowie. Serdecznie zapraszamy zainteresowanych oraz przedstawicieli mediów do wspólnego przyłączenia się do działań p.n. „Twoje światła - Nasze Bezpieczeństwo". Tylko prawidłowe ustawienie świateł i właściwe korzystanie z nich uczyni nas widocznym dla innych.

Trwa ogólnopolska kampania: "Twoje światła - Nasze Bezpieczeństwo". Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na właściwie oswietlenie pojazdów i jego wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Podczas działań w dniach 30 października i 15 listopada, kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić światła w swoich pojazdach na wybranych stacjach diagnostycznych.

Udział w tym projekcie zadeklarowały stacje kontroli pojazdów funkcjonujące pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego oraz stacje zrzeszone w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów. W akcję włączyła się również firma Neptis S.A, która jest operatorem popularnego wśród kierowców komunikatora YANOSIK. Użytkownicy tej aplikacji będą mogli w łatwy sposób zobaczyć, gdzie w okolicy można za darmo sprawdzić światła.

Częstochowscy policjanci zachęcają do skorzystania ze specjalnej oferty stacji kontroli pojazdów:

1. Stacja Kontroli Pojazdów Ochotniczej Straży Pożarnej w Dzielnicy „Parkitka” przy ulicy Sikorskiego 82/94 w Częstochowie.

30 października w godzinach 10.00 – 12.00 kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić tam i ustawić światła w swoich pojazdach.

2. Stacja Kontroli Pojazdów przy Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego, ul. Hallera 1 w Częstochowie.

15 listopada w godzinach 10.00 – 12.00 kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić tam i ustawić światła w swoich pojazdach.

3. Stacja Kontroli Pojazdów przy MPK ul. Niepodległości 30 w Częstochowie.

11 grudnia w godzinach 10.00 – 18.00 kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić tam i ustawić światła w swoich pojazdach.