Dzielnicowi dbają o bezpieczeństwo seniorów - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Częstochowie

Wiadomości

Dzielnicowi dbają o bezpieczeństwo seniorów

Data publikacji 10.09.2019

Osoby starsze bardzo często są narażone na działania ze strony przestępców i oszustów. Dlatego Komenda Miejska Policji w Częstochowie w ramach programu „BEZPIECZNY SENIOR” podjęła intensywne działania o charakterze profilaktyczno - informacyjnym skierowanym do osób starszych.

Seniorzy stanowią coraz liczniejszą grupę naszego społeczeństwa. Niestety, są oni w dużym stopniu narażeni na różnorodne niebezpieczeństwa wynikające z wieku, stanu zdrowia, jak również braku czujności i dbałości o bezpieczeństwo osobiste. Łatwowierność osób starszych, często nieporadnych ze względu na swój wiek powoduje, że to właśnie oni stają się łatwym celem dla sprawców przestępstw, w tym kradzieży i oszustw.

Policjanci z Wydziału Prewencji KMP w Częstochowie podjęli inicjatywę edukacyjno - informacyjną opracowując działania profilaktyczne. Adresatami przedsięwzięcia były przede wszystkim osoby starsze, nieporadne ze względu na swój wiek, stan zdrowia, osoby samotne. Działania realizowali dzielnicowi, w drugiej połowie wakacji. W tym czasie odbyli ponad 280 spotkań, podczas których rozmawiali z przeszło 1000 seniorów. W ramach działań organizowali spotkania i odwiedzali mieszkańców w ich domach, przekazywali istotne informacje dotyczące ograniczenia tego typu przestępstw oraz informowali o sposobach i metodach oszustów. Dodatkowo, mundurowi rozdawali ulotki informujące otrzymane przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Częstochowie, o tym jak nie zostać ofiarą przestępstwa oraz jak właściwie zachować sie w kontaktach z oszustami.

Seniorze Pamiętaj! Nie ufaj obcym! Nie wpuszczaj nieznajomych do swoich domów! Jeśli spotka Cię niecodzienna sytuacja, poinformuj o tym kogoś z rodziny, sąsiada, znajomego lub zadzwoń na policję wybierając numer alarmowy 112. Nie daj się oszukać!

  • policjant , który ma skierowany wzrok na tabice informacyjną na której ulotkę przypina kobieta
  • policjant, który na tablicy informacyjnyej przypina ulotkę
  • policjant na spotkaniu z grupą kobiet-seniorek
  • policjant na tablicy informacyjnej przypina ulotkę
  • policjant na spotkaniu w grupie kobiet-seniorek
  • policjant przy tablicy informacyjnej przypina ulotkę
  • policjant stojący przy tablicy informacyjnej do której przypina ulotkę
  • policjant na spotkaniu wręcza ulotkę kobiecie-seniorce , obok siedzą trzy seniorki