Podsumowanie wakacji w Częstochowie - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Częstochowie

Wiadomości

Podsumowanie wakacji w Częstochowie

Data publikacji 04.09.2019

Wakacje letnie dobiegły końca. Czas więc podsumować, jak wyglądały one na drogach częstochowy. Najważniejszą i najbardziej pozytywną informacją jest ta, że w czasie tegorocznych wakacji w wypadkach drogowych na terenie Częstochowy i powiatu zginęło o 5 osób mniej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Bezpieczny był również wypoczynek nad wodą.

Trwające od 19 czerwca ogólnopolskie działania „Bezpieczne Wakacje 2019”  w niedzielę dobiegły końca. Przytoczone liczby świadczą o tym, że na drogach Częstochowy minione wakacje były bezpieczniejsze, niż w 2018 roku. W czasie tegorocznych wakacji na drogach naszego miasta zginęły 4 osoby, (to o 5 mniej, niż w roku ubiegłym) a 162 zostało rannych. Sami funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali ponad 140 nietrzeźwych kierujących. Podczas prowadzonej akcji sprawdzane były także pojazdy turystyczne przewożące dzieci i młodzież na kolonie i obozy wakacyjne.

Dbając o bezpieczeństwo policjanci podczas imprez, festynów i pikników rodzinnych, przeprowadzili szereg akcji z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz bezpiecznych zachowań w okresie wakacji. Tylko w trakcie cyklicznych, terminowych działań "Bezpieczne Wakacje 2019" Wydział Prewencji KMP w Częstochowie wspólnie z funkcjonariuszami pionu prewencji oraz pionu kryminalnego skontrolował ponad 260 miejsc rozrywki oraz wypoczynku dzieci i młodzieży. W tym czasie policjanci ujawnili 191 sprawców wykroczeń szczególnie uciążliwych społecznie. Bezpieczny był również wypoczynek nad wodą. W tym roku dosżło do jednego utonięcia.