Bezpieczne Wakacje ze Sznupkiem - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Częstochowie

Wiadomości

Bezpieczne Wakacje ze Sznupkiem

Data publikacji 14.07.2019

Policjanci w ramach akcji Bezpieczne Wakacje dbają o bezpieczną podróż wszystkich uczestników ruchu drogowego poprzez prowadzenie wzmożonych kontroli na drodze oraz przeprowadzanie licznych akcji edukacyjno-profilaktycznych. Policjantka z częstochowskiej drogówki codziennie odwiedza dzieci i młodzież, spędzającą wolny czas w ramach zorganizowanych form wypoczynku. Przez zabwę uczy uczestników właściwego zachowania po to, by bezpiecznie mogli korzystać z dróg.

Policjantka z Ruchu Drogowego st. sierż. Mariola Kowalczyk-Trąbska w ubiegłym tygodniu odwiedziła dzieci i młodzież w Centrum Rekreacyjno-Sportowym "Scout", gdzie rozmawiała o bezpiecznym spędzaniu wakacji. Przypomniała dzieciom podstawowe zasady korzystania z przejść dla pieszych oraz poruszania się po drodze po zmroku. Opowiedziała też jak na co dzień wygląda służba w policji.
Podczas wizyty na półkoloniach zorganizowanych w Olsztynie przez Caritas Archidiecezję Częstochowską, w ramach akcji "Bezpieczeństwo bez barier", mundurowa wraz z policyjną maskotką - Sznupkiem rozmawiała z najmłodszymi jak należy się zachować w kontaktach z osobami obcymi, jak bezpiecznie poruszać się na rowerze oraz co robić w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa. Zasady ruchu drogowego poznały również dzieci  z Terapeutycznego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego "Czyż" i przedszkolaki z "Leśnego Przedszkola". Wszystko po to, by wakacje dla każdego były bezpieczne i pozostawiły w pamięci wyłącznie radosne wspomnienia.

  • policjantka stoi trzymnając kartki z numerami alarmowymi obnok stoi maskotka policyjna Sznupek
  • policjantka prowadzi prelekcję w prezedszkolu - stoi na środku a wokół na krzesłach siedzą dzieci w wieku przedszkolnym
  • Policjantka na środku stoi trzxymając w ręku kartki z numerami alarmowymi, obok niej 3 dzieci
  • policyjny radiowóz a wokół zainteresowane dzieci
  • policjantka prowadzi prelekcję przed widownią dzieci siedzących na krzesłach
  • policjantka pokazuje dzieciom odznakę policyjną
  • policjantka w czapce i z tarczą do zatrzymywania pojazdów stoi na środku przed zebranymi przed nią dziećmi
  • Sznupek stoi a wokół niego grupa dzieciaków