Wiadomości

Podsumowanie działań NURD na drogach Częstochowy i powiatu

Data publikacji 16.04.2019

W dniu wczorajszym policjanci z częstochowskiej drogówki bacznie przyglądali się poczynaniom kierowców w obrębie przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerzystów. Mundurowi ujawnili prawie 160 wykroczeń, popełnionych wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego. Skontrolowano łącznie ponad 230 pojazdów, w 5 z nich ujawniono kierujących znajdujących się pod działaniem alkoholu.

Wczoraj od godziny 6:00 do godziny 22:00 na terenie całej Polski drogówka prowadziła działania NURD. Prowadzona cyklicznie akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Policjanci w szczególności kontrolowali przejścia dla pieszych i przejazdy dla rowerzystów.

Niestety wyniki przeprowadzonych działań pokazują, że wielu kierowców nadal nie uważa dojeżdżając do przejścia dla pieszych. Mundurowi ujawnili wczoraj ponad 160 wykroczeń popełnionych wobec pieszych. Kierowcy najwięcej wykroczeń popełnili w rejonie wyznaczonych przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerzystów.

Apelujemy do kierowców, by zbliżając się do wyznaczonego miejsca ruchu pieszych i skrzyżowania zachowali ostrożność i szczególną uwagę zwrócili na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Również pieszych i rowerzystów prosimy o rozwagę i wyobraźnię. Należy pamiętać, że żaden samochód się w miejscu nie zatrzyma, dlatego przed wejściem na jezdnię należy upewnić się, czy prędkość, z jaką nadjeżdża pojazd pozwoli mu się zatrzymać w odpowiednim miejscu na drodze.