Wiozła dzieci na "podwójnym gazie" - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Częstochowie

Wiadomości

Wiozła dzieci na "podwójnym gazie"

Data publikacji 06.02.2019

Nietrzeźwa kierująca podróżowała z dwojgiem swoich dzieci, mając blisko 2 promile w wydychanym powietrzu. W Konopiskach spowodowała kolizję. Odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, narażenie dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, a także za wykoczenie w ruchu drogowym.

W ubiegłą niedzielę policjanci częstochowskiej drogówki otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Konopiskach. Funkcjonariusze ustalili, że kierująca pojazdem marki volkswagen najechała na tył pojazdu skręcającego w lewo. 41-letnia mieszkanka Częstochowy podróżowała z dwojgiem małoletnich dzieci w wieku 4 i 7 lat. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niej 0,94mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. W wyniku zdarzenia drogowego jeden z małoletnich pasażerów pozostał na obserwacji w szpitalu.

Pomimo licznych działań kontrolono-represyjnych, prowadzonych przez policjantów na drogach naszego miasta i powiatu, wciąż nie brakuje kierujących wsiadających "za kółko" pod wpływem alkoholu. W 2018r funkcjonariusze ruchu drogowego przebadali ponad 84 tys.kierujących. Ujawnili ponad 1tys. osób  kierujących samochodem lub rowerem po spożyciu alkoholu i w stanie nietrzeźwości. Pamiętajmy, że kierowca znajdujący się pod działaniem alkoholu ma zaburzoną nie tylko równowagę, ale i też zdolność postrzegania otoczenia. Apelujemy, by każdy fakt ujawnienia nietrzeźwego kierującego zgłaszać organom ścigania, celem wyeliminowania realnego zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.