Wiadomości

„Kaskadowy pomiar prędkości” – podsumowanie działań

Data publikacji 09.01.2019

Wczoraj na częstochowskich drogach policjanci przeprowadzili akcję „Kaskadowy pomiar prędkości”. Mundurowi mierzyli prędkość samochodów przy pomocy ręcznych mierników oraz z wykorzystaniem radiowozu z wideorejestratorem. 70 kierowców jechało niezgodnie z obowiązującym ograniczeniem prędkości. Jeden z nich stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Policyjna akcja kontroli prędkości trwała wczoraj od godziny 6.00 do 22.00. 50 mundurowych, którzy prowadzili pomiary ręcznymi miernikami, wspomagali policjanci w nieoznakowanych radiowozach z wideorejestratorami.

Stróże prawa ujawnili 70 wykroczeń dotyczących przekroczenia prędkości. Jeden z kierowców stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym, inny kierujący nie stosował się z kolei do zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mundurowi przeprowadzili też 329 kontroli stanu trzeźwości.

Nasze bezpieczeństwo, jako uczestników ruchu drogowego, zależy w głównej mierze od nas samych! Brak należytej ostrożności i wyobraźni może doprowadzić do bardzo niebezpiecznych zdarzeń.