„Panowie ci wspierali mnie psychicznie...” - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Częstochowie

Wiadomości

„Panowie ci wspierali mnie psychicznie...”

Data publikacji 08.10.2018

Mieszkanka Częstochowy postanowiła podziękować policjantom z komisariatu III za ich profesjonalne podejście do wykonywanych czynności służbowych przysyłając do komendy miejskiej list. Wyraża w nim wdzięczność za wsparcie psychiczne w bardzo trudnej dla niej sytuacji. Interwencja dotyczyła bowiem zgonu jej partnera...

Częstochowscy policjanci każdego dnia interweniują średnio 160 razy. Zgłoszenia dotyczą różnych spraw - od sąsiedzkich lub rodzinnych kłótni i sporów, awantur, kolizji, po wszelkiego rodzaju przejawy łamania prawa. To ciężka praca, wymagająca ogromnego poświęcenia. Niezwykle istotne jest, aby funkcjonariusz umiał zachować się w każdej sytuacji i okazać empatię osobom, którym niejednokrotnie w ułamku sekundy zmienia się całe życie.

Do Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie wpłynęło podziękowanie dla dzielnicowego i dwóch policjantów z ogniwa patrolowego komisariatu III, którzy obsługiwali interwencję, dotyczącą nagłego zgonu.

Partnerka zmarłego mężczyzny napisała w swoim liście: „Panowie ci wspierali mnie psychicznie, współczując mi, okazali dobroć, pocieszali mnie w tej strasznej dla mnie sytuacji i czekali na przyjazd pracowników (zakładu pogrzebowego – przyp. aut.), w celu zabrania zwłok. Bardzo im za to dziękuję”.