Spotkanie w przedszkolu z psem Jarika - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Częstochowie

Wiadomości

Spotkanie w przedszkolu z psem Jarika

Data publikacji 14.09.2018

W Przedszkolu Zgromadzenia Sióstr św. Katarzyny w Częstochowie przy ul. Wręczyckiej 143 odbyła się prelekcja, której tematem było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Niewątpliwą atrakcją spotkania była Jarika - policyjny pies służbowy.

Gościem specjalnym w Przedszkolu Zgromadzenia Sióstr św. Katarzyny w Częstochowie przy ul. Wręczyckiej 143 była Jarika - owczarek belgijski, która od kilku miesięcy służy w częstochowskiej Policji. Jej opiekun - mł.asp. Robert Kolanko uczył najmłodszych, jak się zachować, gdy na ich drodze stanie agresywny pies. Policjant opowiedział o pracy Jariki oraz zademonstrował jej posłuszeństwo.

sierż. Małgorzata Makles z wydziału ruchu drogowego przekazała dzieciom wiedzę na temat swojej pracy, wykorzystywanego w codziennej służbie sprzętu i tego, jak być bezpiecznym na drodze, którą stroną drogi się poruszać gdy nie ma chodnika, jak wygląda sygnalizator świetlny oraz co oznaczają poszczególne sygnały na tym urządzeniu. Przedszkolaki obejrzały również ,,Bezpieczną drogę z radami Spongeboba''. W trakcie spotkania można było przymierzyć  alkogoogle i zobaczyć  policyjny radiowóz od środka.