Policyjne działania „Prędkość” - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Częstochowie

Wiadomości

Policyjne działania „Prędkość”

Data publikacji 12.09.2018

Dzisiaj Policja prowadzi ogólnopolskie działania pod nazwą „Prędkość”. Celem akcji jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości. Kierowcy powinni się spodziewać zarówno statycznych punktów pomiarów prędkości jak i pomiarów prowadzonych dynamicznie, przede wszystkim w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze jest jedną z głównych przyczyn wypadków. Dlatego też zmniejszenie zagrożeń związanych z nadmierną prędkością to priorytetowe zadanie Policji.

Policja apeluje do kierujących pojazdami o zachowanie  ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Spokojna rozsądna jazda, stosowanie się do obowiązujących przepisów, korzystanie ze swoich praw oraz wywiązywanie się z obowiązków, zwracanie uwagi na wszystkich uczestników ruchu drogowego – są „receptą” na bezpieczne korzystanie z drogi.

Siadając za kierownicę powinniśmy mieć świadomość, że odpowiadamy nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale też za życie i zdrowie innych osób. Unikajmy brawury i ryzykownych zachowań, które prowadzą do tragedii.