Wiadomości

Policjanci odzyskali dwa rowery. Poszukują teraz właściciela jednego z jednośladów

Data publikacji 12.09.2018

Częstochowscy policjanci zwalczający przestępstwa przeciwko mieniu zatrzymali 67-latka podejrzanego o kradzież roweru. Mężczyzna przeciął linkę, którym jednoślad był przypięty do stojaka. Tego samego dna wstawił go do komisu. Śledczy z komisariatu III w Częstochowie oddali już rower pokrzywdzonej i ustalili, że zatrzymany może mieć związek z kradzieżą jeszcze jednego, odzyskanego z komisu jednośladu. Teraz mundurowi szukają jego właściciela.

Wczoraj po południu oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie kradzieży na ulicy Dąbrowskiego. Jak ustalili policjanci, łupem złodzieja padł damski rower, przypięty linką do stojaka. Śledczy z wydziału do zwalczania przestępczości przeciwko mieniu bardzo szybko ustalili dane podejrzanego. Okazało się, że to 67-letni bezdomny. Jeszcze tego samego dnia dotarli do niego. Wtedy też wyszło na jaw, że skradziony rower został już wstawiony do komisu. Jednoślad został odzyskany i wrócił już do właścicielki. Zatrzymany mężczyzna miał w organizmie prawie promil alkoholu. Po wytrzeźwieniu w policyjnej celi usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem.

Śledczy ustalili też, że podejrzany sprzedał we wrześniu br. w komisie jeszcze jeden rower. Niewykluczone, że on również pochodzi z kradzieży - w rejonie ulicy Wesołej w Częstochowie. Jest to rower typu męskiego marki Trawers z ramą w kolorze bordowym. Apelujemy do osoby, która straciła ten jednoślad o zgłoszenie się do Komisariatu III Policji w Częstochowie przy ul. Kiedrzyńskiej 98, tel. 343691511.