Podsumowanie działań „Prędkość” - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Częstochowie

Wiadomości

Podsumowanie działań „Prędkość”

Data publikacji 08.01.2018

W piątek na terenie całego kraju prowadzone były działania "Prędkość". Ich celem było dyscyplinowanie kierowców, którzy prowadząc swoje pojazdy nie stosują się do ograniczeń prędkości. Chodzi przede wszystkim o zmniejszenie liczby wypadków. Częstochowscy mundurowi ujawnili 170 przekroczeń prędkości, w tym 32 przy pomocy nowego miernika TruCAM.

W piątek 45 częstochowskich policjantów przeprowadziło kolejne działania "Prędkość". Akcja ukierunkowana była na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości.

W trakcie działań policjanci wykorzystywali wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym wideorejestratory w nieoznakowanych radiowozach oraz nowy miernik prędkości TruCAM z automatyczną rejestracją obrazu. Ponadto mundurowi z drogówki sprawdzali stan trzeźwości kierujących, wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty.

Podczas akcji stróże zatrzymali do kontroli 228 kierowców. 170 z nich przekroczyło dozwoloną prędkość. W 32 przypadkach w ujawnieniu drogowego „pirata” pomógł nowy miernik prędkości TruCAM.