Wiadomości

Kolejny krok do bezpieczeństwa seniorów w Częstochowie

Data publikacji 13.09.2017

Akcja edukacyjna pod hasłem „Bądź bezpieczny, seniorze”, realizowana przez ZGM TBS i Komendę Miejską Policji w Częstochowie, wkracza w drugi etap. O jego przebiegu, w Urzędzie Miasta Częstochowy, rozmawiali prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk, szef częstochowskich mundurowych mł. insp. Dariusz Atłasik, jego zastępca podinsp. Mariusz Strzelecki, dzielnicowi oraz pracownicy oddziałów eksploatacji Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej.

Akcja społeczna Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej TBS i częstochowskiej policji, którą wspiera prezydent miasta, to odpowiedź na powtarzające się oszustwa dokonywane na seniorach. W pierwszym etapie działań do lokatorów zasobów komunalnych trafiły plakaty z ostrzeżeniami, spoty radiowe oraz filmowe.

W kolejnym etapie akcji do wybranych mieszkańców dotrą dzielnicowi wraz z pracownikami miejskiej spółki. Wszystko po to, by bezpośrednio ostrzec seniorów przed zagrożeniami i oszustami działającymi pod różnymi legendami.

Przebiegowi wspólnych działań miasta i policji poświęcona była narada, która odbyła się we wtorek 12 września br. w Urzędzie Miasta Częstochowy. W planowaniu wzięli udział  prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, komendant częstochowskiej policji mł. insp. Dariusz Atłasik, jego zastępca podinsp. Mariusz Strzelecki, asp. Wojciech Ziółkowski z wydziału prewencji, kierownicy dzielnicowych – st. asp. Marta Kaczyńska i st. asp. Robert Stańczak, dzielnicowy z komisariatu I mł. asp. Daniel Zych oraz pracownicy oddziałów eksploatacji ZGM TBS. Podczas spotkania podzielono obowiązki i ustalono wstępny harmonogram wizyt u seniorów.

Tylko w ubiegłym roku w Częstochowie odnotowano 37 oszustw metodą „na wnuczka” czy też „policjanta”. Niestety, w ich wyniku wielu seniorów straciło oszczędności swojego życia. Akcja ZGM TBS i Policji ma uczulić na wszelkie próby takich działań, pokazać, jak nie dać się oszukać oraz gdzie zgłaszać przypadki podobnych oszustw.

Tekst: Anna Wojtysiak, podkom. Marta Ladowska

  • Spotkanie w Urzędzie Miasta Częstochowy.
  • Spotkanie w Urzędzie Miasta Częstochowy.
  • Spotkanie w Urzędzie Miasta Częstochowy.
  • Spotkanie w Urzędzie Miasta Częstochowy.
  • Spotkanie w Urzędzie Miasta Częstochowy.
  • Spotkanie w Urzędzie Miasta Częstochowy.
Ładowanie odtwarzacza...

Pliki do pobrania