Wiadomości

"Kręci mnie bezpieczeństwo....Bezpieczna droga do szkoły" - spotkanie dzielnicowych i policjantki z drogówki z najmłodszymi uczniami

Data publikacji 07.09.2017

W dniu wczorajszym w ramach działań "Kręci mnie bezpieczeństwo......Bezpieczna droga do szkoły" dzielnicowi z Komisariatu Policji II w Częstochowie wspólnie z policjantką ruchu drogowego, przeprowadzili prelekcję wśród najmłodszych uczniów w Zespole Szkół nr 2 w Częstochowie. W czasie spotkania omówiono przepisy dotyczące bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

Wczoraj  dzielnicowi z Komisariatu Policji II mł.asp. Paweł Leśkiewicz i sierż.szt. Norbert Błachowicz oraz policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie st.sierż. Beata Witos, brali czynny udział w akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo..... Bezpieczna droga do szkoły”.  W Zespole szkół nr 2 w Czestochowie wśród klas I-III przeprowadzili prelekcję na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Podczas spotkania omówiono przepisy podstawowych zasad ruchu drogowego, przedstawiono prezentację dotyczącą  bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Najmłodsi mogli usłyszeć praktyczne porady  jak bezpiecznie poruszać się pod drogach. W trakcie prelekcji policjanci rozdawali dzieciom opaski odblaskowe przekazane z Krajowego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, a policyjny Sznupek umilał uczniom spotkanie. Dzieci z wielką sympatią przytulały Sznupka i obiecały zapamiętać wszystkie rady.