Na Lisińcu debatowali o bezpieczeństwie - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Częstochowie

Wiadomości

Na Lisińcu debatowali o bezpieczeństwie

Data publikacji 17.07.2017

W ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas” dzielnicowi z komisariatu I i III uczestniczyli w spotkaniu z mieszkańcami, samorządowcami i strażnikami miejskimi w trakcie którego omawiali zagadnienia związane z bezpieczeństwem. Mundurowi żadnego pytania nie pozostawili bez odpowiedzi i chętnie służyli poradą.

W minionym tygodniu dzielnicowi z komisariatu I i III oraz st. asp. Marcin Machnik z wydziału prewencji wzięli udział w debacie społecznej, która odbyła się w dzielnicy Lisiniec, do której zaprosili mieszkańców jak również samorządowców. Podczas spotkania zaprezentowano najistotniejsze zagrożenia jakie zdiagnozowano dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, działania priorytetowe dzielnicowych, a także zwrócono uwagę na ich rolę w przygotowaniu i prowadzeniu przedsięwzięć z zakresu profilaktyki społecznej odpowiadającej zidentyfikowanym zagrożeniom.

Spotkanie było również kolejną okazją do upowszechniania nowych narzędzi komunikacji ze społeczeństwem takich jak Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa czy ułatwiająca nawiązanie szybkiego kontaktu z dzielnicowym aplikacja Moja Komenda.

Zgromadzeni na spotkaniu mieszkańcy zgłaszali policjantom swoje problemy, z którymi spotykają się na co dzień.