Wiadomości

Zalecane objazdy DK1 na odcinku Kościelec-Częstochowa

Data publikacji 16.08.2017

W związku z budową autostrady A1, policjanci wskazują alternatywne drogi objazdów DK1 na odcinku Kościelec-Częstochowa, które pomogą sprawniej pokonać ten fragment trasy. Apelujemy przy tym o zachowanie ostrożności i stosowanie się do znaków i sygnałów drogowych.

Poniżej przedstawiamy Państwu alternatywne drogi objazdów zwężonej trasy DK-1 na odcinku Kościelec-Częstochowa:


1. Dla kierunku na Katowice (dla pojazdów do 3,5 t) w miejscowości Kościelec należy zjechać z trasy DK1 w prawo w ul. Częstochowską, następnie kierując się na Mykanów skręcić w lewo w ul. Samorządową, ul. Zieloną, aż do miejscowości Radostków Kolonia, gdzie z ul. Wesołej nalezy skręcić w lewo na Drogę Wojewódzką 483. Dalej jechać przez miejscowości: Dudki, Lubojna, Kolonia Wierzchowisko do Woli Kiedrzyńskiej. Tam należy skręcić z Drogi Wojewódzkiej 483 w lewo, jechać do miejscowości Wierzchowisko, gdzie kierując się ul. Długą, a potem ul. Połaniecką wjechać w prawo na DK1.


2. Dla kierunku na Warszawę w Częstochowie należy kierować się na zjazd w prawo na Drogę Krajową 91 - ul. Warszawską, następnie ul. Rędzińską, kolejno przez Rędziny aż do miejscowości Rudniki, gdzie można zjechać z Drogi Krajowej 91 w lewo w ul. Stalową. W Kościelcu jechać ul. Wolności, ul. Mykanowską, a następnie należy skręcić w prawo na trasę DK-1.

Dla osób wybierających się w dalszą trasę (kier. Warszawa), zalecamy jechać Drogą Krajową nr 91 aż do Radomska, gdzie skręcając w lewo w Drogę Krajową nr 42 można wrócić na DK1. Pozwoli to znacznie upłynnić ruch.


Policja apeluje do kierowców poruszających się zwężonym odcinkiem drogi oraz trasami alternatywnymi o rozsądek i rozwagę. Pamiętajmy, że jadąc wolniej dajemy sobie czas na podjęcie decyzji i szansę na bezpieczne dotarcie do celu. Z kolei do pieszych apelujemy o stosowanie elementów odblaskowych, które w sposób znaczący poprawiają naszą widoczność na drodze.