Charytatywna sztafeta policjantów na półmetku - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Częstochowie

Wiadomości

Charytatywna sztafeta policjantów na półmetku

Data publikacji 09.06.2017

W dniu wczorajszym policjanci z Komisariatu Policji w Strumieniu odwiedzili naszą komendę oraz częstochowskie komisariaty . Do tej pory policjanci przejechali już ponad 700 km i odwiedzili 65 jednostek Policji w śląskim garnizonie. Dla ciężko chorej Wiktorii zebrali już ponad 16 tysięcy złotych.

Policjanci na rowerach wyruszyli tydzień temu 1 czerwca spod siedziby strumieńskiego komisariatu. Po siedmiu dniach dwaj sierżanci Grzegorz Waleczek i Michał Mazurek mają już za sobą przejechanych 700 km trasy. W tym czasie odwiedzili już 65 jednostek Policji. Dokładnie 14 komend miejskich i powiatowych, 50 komisariatów oraz siedzibę SPPP w Bielsku-Białej.

Głównym celem wyprawy jest zbiórka pieniędzy na operację i leczenie 16-letniej Wiktorii Gruszki córki jednego z policjantów z Komisariatu Policji w Pyskowicach. Wiktoria Gruszka choruje na zespół moya-moya. Jest to schorzenie polegajace na postępującym zaniku tętnic wewnątrzczaszkowych co z kolei prowadzi do niedokrwienia ośrodkowego układu nerwowego. Choroba ta należy do najrzadszych schorzeń. W Polsce choruje obecnie 35 osób, jest trudna w leczeniu bo nieznane są przyczyny.

Codziennie w sztafecie towarzyszą im miejscowi policjanci, pracownicy cywilni policji, funkcjonariusze straży pożarnej, strażnicy miejscy, ratownicy medyczni, żołnierze oraz mieszkańcy śląska, którzy w ten sposób wspierają ich inicjatywę. Wspierają ich także znani sportowcy Sławomir Kohut, Adam Małysz oraz znany piosenkarz Stachursky. O charytatywnej inicjatywie policjantów, zbiórce pieniędzy i codziennej trasie można przeczytać także na fanpage Rowerowym szlakiem po jednostkach Policji garnizonu śląskiego.

Życzymy powodzenia i szerokiej drogi!