Wiadomości

Najpopularniejszy dzielnicowy województwa ślaskiego 2017

Data publikacji 19.05.2017

Rozpoczął się konkurs na najpopularniejszego dzielnicowego naszego województwa. Jest to już druga edycja plebiscytu, zorganizowanego dzięki porozumieniu zawartym pomiędzy Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach a wydawcą "Dziennika Zachodniego". W pierwszym etapie, który zakończy się 9 czerwca, nastąpi prezentacja kandydatów. Samo głosowanie trwać będzie od 2 do 30 czerwca. Zwycięzcę poznamy 4 lipca.

Od dzisiaj do 9 czerwca na łamach "Dziennika Zachodniego" prezentowani będą kandydaci do tytułu "Najpopularniejszego dzielnicowego województwa śląskiego 2017" Potem, od godziny 9.00 2 czerwca do 18.59 30 czerwca będzie można głosować na wybranych kandydatów. ogłoszenie wyników nastąpi 4 lipca.

Konkurs "Najpopularniejszy dzielnicowy województwa śląskiego 2017", zorganizowany został dzięki współpracy katowickiej komendy wojewódzkiej z firmą Polska Press sp. z o.o. - wydawcą "Dziennika Zachodniego". To właśnie czytelnicy tej gazety wyłonią najlepszego dzielnicowego naszego garnizonu. W trwającym od dzisiaj etapie prezentacji, będziemy mogli  zapoznać się z sylwetkami policjantów biorących udział w plebiscycie - będą one prezentowane w piątkowych wydaniach lokalnych "Dziennika Zachodniego". Potem będzie można głosować na najlepszego Państwa zdaniem kandydata za pomocą SMS-ów.


Taki sposób zaprezentowania kandydatów dobrze wpisuje się w założenia programu MSWiA "Dzielnicowy bliżej nas". Jego ideą jest wzmocnienie roli dzielnicowego, który musi być osobą znaną mieszkańcom i dobrze postrzeganą. Celem plebiscytu jest również promowanie podejmowanych działań prewencyjnych ukierunkowanych na zapobieganie przestępczości oraz wzrost poczucia bezpieczeństwa obywateli i kreowanie pozytywnego wizerunku policji.