Wiadomości

Dzielnicowy z Blachowni doszkalał przedszkolaków

Data publikacji 19.05.2017

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Blachowni wspólnie z policjantem Zespołu ds. Wykroczeń przeprowadził prelekcję wśród przedszkolaków w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Aleksandrii na temat "Bezpieczeństwo w szkole i na ulicy".

W dniu 16 maja 2017r., dzielnicowy Komisariatu Policji w Blachowni mł.asp. Adrian Szewczyk wraz z sierż sztab. Pawłem Zawadą, przeprowadził prelekcję dla przedszkolaków w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Jana Kochanowskiego w Aleksandrii, na temat: "Bezpieczeństwo w szkole i na ulicy". W prelekcji uczestniczylo 50 dzieci.

W ramach odbytych zajęć policjanci omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przekazali informację jak prawodłowo poruszać się po ulicy oraz wewnątrz budynków.  Funkcjonariusze przeprowadzili pokaz sprzętu policyjnego oraz radiowozu.

W trakcie spotkania policjanci wręczyli również nagrody dla dzieci które najlepiej spisały sie podczas przeprowadzanego przez szkołę konkursu: "Przedszkolak bezpieczny na drodze – Miki i Raźni Rajdowcy" organizowanym przez Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.