Apel o ostrożną jazdę - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Częstochowie

Wiadomości

Apel o ostrożną jazdę

Data publikacji 04.01.2017

Wraz z opadami śniegu na drogach pojawiło się marznące błoto, na którym nie trudno o poślizg i tak zwaną stłuczkę. Wszystkich kierowców, a szczególnie tych z niewielkim doświadczeniem, prosimy o wzięcie pod uwagę trudnych warunków drogowych. Lepiej zdjąć nogę z gazu, niż zakończyć jazdę w rowie. Apelujemy o rozsądek za kierownicą!

Ostatnie opady śniegu mogą utrudniać jazdę kierowcom i poruszanie się pieszym po drogach. Minionej doby częstochowscy policjanci odnotowali 9 kolizji.

Dzisiaj po godzinie 9.00 doszło do groźnie wyglądającego zderzenia dwóch samochodów. Jak ustalili policjanci z drogówki, kierujący dodgem jadąc ulicą Szajnowicza Iwanowa w kierunku ulicy Obrońców Westerplatte nie zachował należytej ostrożności i uderzył w prawy tylny narożnik toyoty, której kierująca zamierzała skręcić w lewo w ulicę Okulickiego. Kierujący dodgem stracił panowanie nad kierownicą, przejechał przez skrzyżowanie, uderzył w latarnię i zatrzymał się na przydrożnej skarpie po prawej stronie ulicy. Na szczęście nikt nie doznał poważnych obrażeń ciała. Badanie wykazało, że uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca ukarany został mandatem.

Apelujemy o rozwagę. Zwłaszcza młodzi kierowcy, którzy w ostatnim sezonie letnim zdobyli prawo jazdy, mogą źle oceniać zagrożenia i niebezpieczeństwa, jakie wiążą się z prowadzeniem pojazdów w warunkach zimowych, na oblodzonej i ośnieżonej nawierzchni. Jeżeli jest taka możliwość pierwsze kilometry w tak trudnych warunkach postarajmy się pokonać pod okiem doświadczonego kierowcy, który będzie służył nam radą. Zwłaszcza uważajmy na zjazdach z dróg szybkiego ruchu, mostach i wiaduktach - tam ryzyko poślizgu znacznie wzrasta. W takich sytuacjach pomóc nam może opanowanie i ostrożność za kierownicą oraz unikanie gwałtownych reakcji.