Kolejny etap Turnieju BRD - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Częstochowie

Wiadomości

Kolejny etap Turnieju BRD

Data publikacji 18.05.2016

Policjanci z częstochowskiej drogówki przeprowadzili drugi etap Okręgowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Wzięły w nim udział dzieci i młodzież z 12 szkół. Oceniana była wiedza, ale też umiejętności udzielania pierwszej pomocy oraz sposób pokonania toru przeszkód na rowerze. Najlepsze okazały się drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Częstochowie i Gimnazjum nr 5 w Myszkowie, które przechodzą dalej do eliminacji wojewódzkich.

W poniedziałek rano w Szkole Podstawowej nr 50 w Częstochowie odbył się kolejny etap Okręgowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Wzięło w nim udział 12 szkół, w tym 4 gimnazja i 8 szkół podstawowych, łącznie 46 uczniów. Dzieciaki pisały test wiedzy, oceniane były też za umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Jednym z elementów turnieju była jazda po torze przeszkód oraz na miasteczku ruchu drogowego. Drużynowo pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 13 w Częstochowie i Gimnazjum nr 5 w Myszkowie, które przechodzą dalej do eliminacji wojewódzkich.

Indywidualnie najlepsi byli:

Gimnazjaliści:

1. Kinga Baryła z Gimnazjum nr 5 w Myszkowie

2. Karolina Cierpiał z Gimnazjum w Poczesnej

3. Jonasz Zgodzaj z Gimnazjum w Psarach

Dzieci ze szkoły podstawowej:

1. Wiktor Leśkiewicz ze Szkoły podstawowej nr 13 w Częstochowie

2. Daria Jakubowska ze Szkoły Podstawowej w Psarach

3. Ewa Tkaczyńska ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Częstochowie

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w eliminacjach wojewódzkich!

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, którzy byli głównymi organizatorami turnieju, składają szczególne podziękowania dla Pana Wiesław Kleszczewskiego - Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 50 w Częstochowie, który umożliwił przeprowadzenie konkursowych zmagań w swojej szkole.

Stróże prawa dziękują także za pomoc w organizacji turnieju przedstawicielom Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Częstochowę, Urzędu Miasta Częstochowy, w tym szczególnie Panu Łukaszowi Kot - Radnemu Miasta Częstochowy, a także Starostwa Powiatowego w Częstochowie, którzy przekazali drobne upominki dla uczestników turnieju.

  • Policjanci oceniają przejazd po torze przeszkód.
  • Policjanci oceniają przejazd po torze przeszkód.
  • Policjanci oceniają przejazd po torze przeszkód.
  • Policjanci oceniają przejazd po torze przeszkód.
  • Policjanci oceniają przejazd po torze przeszkód.
  • Policjanci oceniają przejazd po torze przeszkód.
  • Wręczenie dyplomów dla zwycięzców.
  • Ogłoszenie wyników.
  • Pamiątkowe zdjęcie grupowe.