Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

„Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie” w Częstochowie

Data publikacji 25.03.2017

Policjantka z częstochowskiego wydziału ruchu drogowego odwiedziła młodzież z Technicznych Zakładów Naukowych w Częstochowie. Podczas spotkania opowiadała o trwającej w naszym województwie kampanii „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie”. Swoją uwagę skupiła w dużej mierze na przepisach ruchu drogowego, które w szczególny sposób dotyczą młodych kierowców. Spotkanie zorganizowane zostało wspólnie z Automobilklubem Jurajskim, częstochowskim WORDem i ratownikiem medycznym.

Głównym celem wczorajszego spotkania z uczniami szkoły średniej było ograniczenie zdarzeń drogowych i ich skutków wśród młodych kierowców. Młodzież z Technicznych Zakładów Naukowych w Częstochowie wysłuchała pogadanki, którą przygotowała dla nich sierż. Beata Witos. Była to doskonała okazja do propagowania wśród przyszłych kierowców zasad bezpiecznej jazdy i zachowań zgodnych z przepisami ruchu drogowego. W trakcie spotkania policjantka przekazała młodzieży wiedzę dotyczącą odpowiedzialności kierowców za bezprawne zachowania na drogach. Zwracała także uwagę na problem pijanych kierowców, brawury i „krótkowzroczności” za kierownicą oraz wynikającej z tego liczby wypadków. Podczas spotkania uczniowie mieli także okazję obejrzeć prezentację obrazującą skalę zdarzeń drogowych spowodowanych przez młodych kierowców, wziąć udział w pokazie udzielania pierwszej pomocy i założyć alkogogle. Wszystko po to, aby dotrzeć do wyobraźni młodych ludzi i uchronić ich przed skutkami tragicznych wypadków.

Za pomoc w zorganizowaniu spotkania dziękujemy Prezesowi Automobilklubu Jurajskiego Romualdowi Nowakowskiemu, specjaliście Wydziału Szkoleń Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Częstochowie Przemysławowi Puszkowi i instruktorowi udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej - Markowi Bigosowi.

  • Spotkanie z policjantką.
  • Spotkanie z policjantką.
  • Spotkanie z policjantką.
  • Spotkanie z policjantką.
  • Spotkanie z policjantką.
  • Spotkanie z policjantką.
  • Spotkanie z policjantką.
  • Spotkanie z policjantką.