Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

„Moda na odblaski” w Częstochowie

Data publikacji 07.02.2017

Policjanci z Częstochowy wspólnie z Krajowym Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zorganizowali konkurs dla dzieci na zaprojektowanie i zaprezentowanie na wybiegu odblaskowych ubrań. Finał konkursu zgromadził przeszło 1500 dzieci, na które czekało mnóstwo atrakcji. Nagrody dla zwycięzców wręczał szef częstochowskich mundurowych mł. insp. Sławomir Litwin.

Wczoraj w Hali Sportowej przy ulicy Żużlowej w Częstochowie odbył się finał konkursu pod nazwą „Moda na odblaski”. Do rywalizacji zgłosiły się dzieci z 8 szkół podstawowych z regionu częstochowskiego, które zaprojektowały stroje bogate w elementy odblaskowe. Ważnym elementem konkursu było też odpowiednie zaprezentowanie przygotowanych ubrań na specjalnym wybiegu. Pokaz mody oglądało przeszło 1500 dzieci z kilkudziesięciu szkół z regionu częstochowskiego. Czekało na nie mnóstwo atrakcji, w tym konkursy i zagadki, nagradzane odblaskowymi upominkami, pogadanka asp. Wojciecha Bożka, który zaprezentował umiejętności Azy - policyjnego psa do wywęszania materiałów wybuchowych, szkolenie ratowników medycznych z udzielania pierwszej pomocy i spotkanie z policyjną maskotką – Sznupkiem i koncert zespołu Centrum Uśmiechu. W organizację imprezy zaangażował się także Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego z Częstochowy, Automobil Klub Jurajski, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Częstochowie, Starostwo Powiatowe w Częstochowie, Klub uczelniany AZS Politechnika Częstochowska i firmy ubezpieczeniowe, dzięki którym praktycznie żadne dziecko nie wyszło z tego spotkania bez elementów odblaskowych.

Po podliczeniu głosów, wyłoniono zwycięzców konkursu:

I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 38 im. Ludwika Zamenhofa w Częstochowie

II miejsce: Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Wierzchowisku

III miejsce: Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Częstochowie

Atrakcyjne nagrody, w tym za zajęcie I miejsca telewizor, wręczał Komendant Miejski Policji w Częstochowie mł. insp. Sławomir Litwin, wspólnie ze swoim zastępcą podinsp. Mariuszem Mokrasem i zastępcą częstochowskiego wydziału ruchu drogowego st. asp. Sebastianem Tyrasem.

Wieczorem natomiast zainaugurowany został konkurs „Moda na odblaski” dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych polegający na wyreżyserowaniu i nagraniu przez uczestników edukacyjnego filmu, spotu lub opracowaniu prezentacji multimedialnej z przeznaczeniem dla nastoletnich odbiorców. Całą imprezę zakończył koncert Anny Wyszkoni.

Ładowanie odtwarzacza...