Rok pieszego 2018

Policjanci na Częstochowskich Targach Motoryzacyjnych

Data publikacji 05.06.2018

Policjanci z Częstochowy uczestniczyli w Targach Motoryzacyjnych. Była to okazja do przekazania uczestnikom imprezy najważniejszych zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Stróże prawa apelowali do kierowców o ostrożną jazdę i niewsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu. Dorośli, przymierzając alkogogle, mogli się przekonać, jak mogliby się zachowywać będąc w stanie nietrzeźwości. Mundurowi rozdawali też odblaski.

W minioną sobotę na Placu Biegańskiego i w Alei NMP w Częstochowie odbywały się targi motoryzacyjne. Mieszkańcy mieli okazję obejrzeć najnowsze modele samochodów, posłuchać muzyki i występów na scenie. W ramach promocji krwiodawstwa można też było oddać krew.

Mł. asp. Sabina Chyra-Giereś i sierż. Małgorzata Makles z częstochowskiego wydziału ruchu drogowego przeprowadziły pogadankę dotyczącą bezpieczeństwa na drogach, apelowały do kierowców o rozwagę i zdrowy rozsądek. Nie zabrakło tez porad, jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą.

Dorośli mieli okazję sprawdzić jak działa ich percepcja w alkogoglach. Policjanci rozdawali dzieciom i dorosłym odblaski. Wszystko po to, aby poprawić bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego.