Rok pieszego 2018

„Śniadanie na Bieganie” z częstochowską policją

Data publikacji 14.05.2018

Policjanci z częstochowskiego wydziału ruchu drogowego prowadzili działania profilaktyczne podczas imprez „Festiwal smaków” i „Śniadanie na Bieganie”. Mundurowi przygotowali dla dzieci i dorosłych liczne atrakcje, w tym alkogogle i malowanki, za które rozdawali odblaski. Maluchy miały też okazję usiąść w radiowozie i dowiedzieć się wielu ciekawostek o pracy policji.

Odbiorcami wczorajszych działań byli piesi, kierowcy i rowerzyści. Mł. asp. sabina Chyra-Giereś i st. sierż. Beata Witos z częstochowskiego wydziału ruchu drogowego zadbały o to, aby uczestnicy imprez „Festiwal smaków” i „Śniadanie na Bieganie” mogli przy okazji zapamiętać jak najwięcej przydatnych informacji o bezpieczeństwie na drodze.

Na atrakcje mogły liczyć zarówno dzieci, które kolorowały obrazki i rozwiązywały łamigłówki, za które dostawały odblaski, ale też dorośli, którzy chętnie przymierzali alkogogle.

Policjantki promowały też założenia nowej akcji „Pieszy zawsze pierwszy”, która ma przypomnieć rowerzystom, aby korzystali z ciągów pieszo-rowerowych w sposób sensowny, zwracając uwagę na pieszych, respektując ich prawa, dostosowując prędkość do sytuacji, zachowując się na rowerze racjonalnie i z poszanowaniem dla wspólnej przestrzeni, w której wszyscy powinni się czuć bezpiecznie i komfortowo.