Rok Pieszego 2016

Częstochowscy policjanci dbają, aby dzieci były bezpieczne na drodze

Policjantka z częstochowskiego wydziału ruchu drogowego odwiedziła w ostatnich dniach kilka szkół i przedszkoli, w których rozmawiała z dziećmi o bezpieczeństwie na drodze. Mł. asp. Sabina Chyra-Giereś uczyła, jak należy prawidłowo przechodzić przez jezdnię, którą stroną drogi się poruszać, gdy nie ma chodnika i dlaczego tak ważne jest, aby nosić odblaski.

Coraz wcześniej zapadający zmrok sprawia, że piesi ubrani w ciemny strój, bez elementów odblaskowych, są słabo widoczni na drodze. Policjantka z wydziału ruchu drogowego odwiedziła w ostatnich dniach kilka częstochowskich szkół i przedszkoli, aby edukować dzieci jak należy się zachowywać na drodze, aby nie łamać przepisów i dlaczego tak ważne jest noszenie odblasków. Mł. asp. Sabina Chyra-Giereś uczyła prawidłowych zachowań na drodze, opowiadała o swojej pracy, o tym z jakimi zdarzeniami mają na co dzień do czynienia mundurowi z drogówki, apelowała też o rozsądek i ostrzegała, że czasem nieuwaga i lekkomyślność pieszych mogą doprowadzić do bardzo poważnego zdarzenia drogowego. Policjantka rozdawała też najmłodszym dzieciom elementy odblaskowe, co z pewnością sprawi, że pogadanka na dłużej utkwi maluchom w pamięci.

W spotkaniach brały udział dzieci z przedszkoli nr 10, 19 oraz oddziału przedszkolnego nr 37 w Częstochowie, a także uczniowie ze szkół podstawowych nr 13, 19, 22, 37 w Częstochowie.

  • Pogadanka z dziećmi.
  • Pogadanka z dziećmi.
  • Pogadanka z dziećmi.
  • Pogadanka z dziećmi.
  • Pogadanka z dziećmi.